Art Jury Members


Next: Art Paper Chairs »

« Previous: All Contributors


This page contains all the SIGGRAPH Art Show jury members from 1980 to the present.

Search by last name or collective or organization name:












Lee Arnold


     Jury Member:
     Artworks:










Marcus Bastos


     Jury Member:














Mark Bernstein


     Writing Reviewer:






Anya Belkina


     Jury Member:
     Artworks:






Paul Brown


     Art Papers Chair:
     Committee Member:
     Jury Member:
     Artworks:

     Writings:


Maurice Benayoun


     Jury Member:
     Artworks:


Timothy Binkley


     Jury Member:
     Artworks:

     Writings:


Heitor Capuzzo


     Writings:

     Speakers:


Adrian David Cheok


     Jury Member:
     Artworks:

     Collaborations:
     Writings:












Marie Cenkner


     Jury Member:






Joanne P. Culver


     Chair:
     Committee Member:
     Custom Committee:
     Jury Member:
     Artworks:




Anna Dumitriu


     Jury Member:
     Artworks:




Sarah Drury


     Jury Member:












Steven Dietz


     Jury Member:


Shawn Decker


     Jury Member:
     Artworks:


Frank Dietrich


     Committee Member:
     Jury Member:
     Artworks:

     Writings:


Cliff Eyland


     Jury Member:


Heather Elliott-Famularo


     Art Show Administrator:
     Committee Member:
     Jury Member:
     Artworks:




Jorn Ebner


     Artworks:




David Em


     Jury Member:
     Artworks:












Lorne Falk


     Jury Member:
















Copper Frances Giloth


     Chair:
     Co-Chair:
     Committee Member:
     Custom Committee:
     Jury Member:
     Artworks:


Karen Guzak


     Jury Member:
     Artworks:


Patricia Galvis-Assmus


     Jury Member:
     Artworks:


Sue Gollifer


     Chair:
     Committee Member:
     Custom Committee:
     Custom Committee:
     Jury Member:


John Grimes


     Chair:
     Committee Member:
     Jury Member:


Gregory P. Garvey


     Committee Member:
     Jury Member:
     Artworks:

     Writings:


Jeremy Gardiner


     Jury Member:
     Artworks:




Phillip George


     Jury Member:
     Artworks:


















Erkki Huhtamo


     Jury Member:
     Art Reviewer:
     Writings:


Bill Hill


     Artworks:




Thomas Haegele


     Artworks:


Taraneh Hemami


     Jury Member:
     Artworks:


Scottie Chih-Chieh Huang


     Chair:
     Committee Member:
     Custom Committee:
     Jury Member:
     Artworks:

     Writings:


Paul Hertz


     Jury Member:
     Writing Reviewer:
     Artworks:

     Writings:


Kenneth A. Huff


     Artworks:

     Writings:


Craig Hickman


     Jury Member:
     Artworks:








Philip Mallory Jones


     Jury Member:
     Artworks:


Lisa Jevbratt


     Jury Member:
     Art Reviewer:
     Collaborations:
     Speakers:




Robin King


     Jury Member:
     Writing Reviewer:
     Artworks:






Craig S. Kaplan


     Artworks:




1 2 3 Next › Last »